Historia i czasy nowsze
Rowerowe imprezy, wyprawy, wyjazdySzlak Jakubowy

 Do Santiago de Compostela  Już we wczesnej młodości chciałem zrealizować coś śmielszego od rowerowania li tylko w kraju. Wtedy kiedy to oknem na świat stał się internet, łatwiej można było dotczeć do oczekiwanej informacji. Warszawskie biuro podróży w dogodnym dla mnie terminie organizowało imprezę rowerową której celem było pielgrzymowanie  do Miejsca spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa nie pieszo a na rowerze. Nawiązałem kontakt, po akceptacji umowy, wyjazdem do Warszawy skąd autokarem z przyczepą na rowery ruszyliśmy do Francji aby przsiadłszy się na rowery, Francuską Drogą( Camino Frances ) od Saint-Jean-Pied-de-Port przez Pampeluna, Burgos,Leon zakończyć w Santiago-de-Compostela. 


>

Rajd_dws

 Rajd Kolarski
    "Dookoła Województwa Śląskiego"  Rok 2009  Uznałem że cel jaki przyświecał ustanowieniu odznaki a mianowicie: popularyzacja walorów turystycznych i krajoznawczych oraz wartości historycznych województwa Śląskiego, godny jest aby w nim uczestniczyć. Postanowienie i pierwsze wyjazdy. Założyłem etapową realizację w powiązaniu z istniejącą siecią kolejową a ewentualnie skorzystanie z noclegu w wypadku trudności zaplanowania dojazdu i powrotu. Przy projektowaniu tras musiałem uwzględnić zapis regulaminu o obowiązkowych punktach kontrolnych.
13 wyjazdów pozwoliły na to aby Referat Weryfikujący po weryfikacji zapisów w książce potwierdzeń kolarskich przyznał dnia 13.11.2009 odznakę Rajdu Kolarskiego Dookoła Województwa Śląskiego w stopniu DUŻA.

 Chronologiczny wykaz imprez  Po nawiązaniu kontaktu z imprezami klubów rowerowych, zacząłem także na nich bywać, co zaowocowało pokazanymi w układzie lat plakietkami. Wszystkie plakietki otrzymałem, będąc uczestnikiem danej imprezy.